Rólunk

Csárdánkról

Várjuk szeretettel éttermünkben

Csárdánk, Békés Vármegyében, Szeghalom határában található, a 47-es főút 76-os kilométerénél.

Aki csak meghallja a nevünket, azonnal a Pandúr levessel, a Fokhagymás libamájjal és a kapros túrógombóccal társítja éttermünket.

Puszta Csárda

Történetünk

De nézzük, hogyan is kezdődött! Történetünk 1980 őszéig nyúlik vissza! Csárdánk ekkor nyitotta meg kapuit először a nagyközönség előtt.

Egy fennmaradt írásos emlék alapján, a következőket olvashatjuk 1981-ből:

„Cudar tél volt akkor. A megdermedt táj belefulladt a csendbe, a nyugalomba. Csak a varjúcsapat károgott hangosan, miközben a hó alatt kereste az élelmet. Halaspusztán, Bihar-, és Békés megye határán, a Sárrét szép vidékén találtunk meg egy új csárdát, amelyet akkor rendhagyó módon a szeghalmi állami gazdaság üzemeltetett. A csárdát fadorong kerítés ölelte körül. A bejárattal szemben bárpult, márkás italok, a tükrös vitrinben, fokos, kolomp, a pásztorélet relikviái. Az elegáns, barna ruhába öltözött fiatal felszolgáló előre köszönt. Magas támlájú stílszékeken foglaltunk helyet, miközben halk zene szólt. Az étlapon birka-, bárány és borjúhúsból készült ételek, gasztronómiai csemegék szerepeltek. A vadászteremben mintegy ötven vendég fért el. A falán dombormű: a csárda jelképe, amott fegyverek, egyéb vadászkellékek. A nagyteremben nyolcvanan szórakozhattak egyszerre, s ott volt a meghitt sarok a bárpult szomszédságában. A személyzet többsége messziről jött, általában fiatal, ambíciózus szakember volt… Az egykori üresen, kihasználatlanul álló épület megelevenedett…” (Seres, 1981)

2014-ben, nagy változás következett a csárda életében. Tulajdonosváltás, új vezetőség, új csapat és számos felújítás következett. 2014. szeptember 13.-án, egy szombati napon, a felújításokat követően, újra benépesedtek a vendégterek és a halk zeneszó is a falak közé költözött, megtelt élettel a csárdánk. 

A vendégeink által támasztott igények arra sarkaltak bennünket, hogy 2015-ben megépítsük a 125 férőhelyes fedett teraszunkat, mely kora tavasztól késő őszig az betérők kedvelt helye lett. A kertben található fák, virágok, bokrok, a természet közelsége, minden idelátogatót elvarázsol. 

A „fadorong” kerítés már csak a múlté, helyére a népmesékből jól ismert, tulipános kerítés került. Az épület bejárata felé sétálva, egy modern logó hirdeti, itt bizony egy csárda működik 1980 óta. Egy csikós lován ülve, karikás ostorát csattogtatva, töri meg a Sárrét békességét! 

A bejárati ajtó mellett egy emléktábla hirdeti, az ódon falak között egykor, iskola is működött. A bejárattal szemben található a pult, ahol a hagyományos és modern jegyek tökéletes harmóniában elegyednek egymással. A „szélfogókban” törekedtünk a magyar, a Sárrétre jellemző motívumok megjelenítésére. Hímzésből jól ismert motívumok, kézzel készített falvédők, damasztabroszok, és egy régi tálalószekrény emlékezteti az idelátogatókat a régmúltra.

Puszta Csárda esküvői helyszín

Rendezvényhelyszín

Csárdánk épületén belül, két terem található. „Kistermünk” 50 fő befogadására alkalmas, míg Rendezvénytermünk 160 fő befogadó képességű. A termek befogadó képessége az asztalelrendezéstől és az asztalok formájától függ (tábla, kör). Mindkét termünk megfelelő esküvők, céges rendezvények, családi rendezvények, állófogadások, bálok lebonyolításához.

Fedett teraszunk kiváló helyszín egy meghitt Esküvői ceremónia lebonyolításához, valamint a nyári forró éjszakákon a táncparkettnek is helyet tud biztosítani. A teraszról nyíló kerthelyiségünk remek helye a meghitt pillanatoknak és a csodás, természetközeli képeknek.

Gyermekbarát étterem

Csapatunk többsége már édesanya és édesapa. Tapasztalatból tudjuk milyen nehéz gyermekkel étterembe menni, ott lefoglalni, míg a várva várt étel meg nem érkezik.

Ennek az időnek a lerövidítése érdekében, a „kistermünkön” belül kialakításra került egy játszósarok, ahol az apróságok főzhetnek a játékkonyhában, barkácsolhatnak a barkácsasztalon vagy kedvükre rajzolhatnak a tulipános kisasztalon.

Puszta Csárda gyermekbarát étterem